Türk Pokeri Nasıl Oynanır

Türk Pokeri ile kapalı poker her iki oyunda da kartların oyunculara kapalı olarak dağıtılmasından dolayı karıştırılabilmektedirler. Fakat kapalı Poker tam deste ile oynanır iken Türk Pokeri ise yarım deste ile oynanmaktadır. Aynı zamanda Türk Pokeri oyunculara beşer kart dağıtılması ile başlar. Bu açıdan Türk Pokerinin başka hiç bir Poker oyunuyla ortak bir yönü bulunmaz.

Türk Pokerinin Kuralları

Türk Pokeri nasıl oynanır hakkında açıklamalarımızı aşağıda bulabilirsiniz.Oyuncu giriş kademedesinde oyuna dahil olup olmayacağını belirleyecektir. Katılım halinde masa potu ödenir. Bir oyuncu üst üste 5 defa oyuna katılmaz ise masadan uzaklaştırılacaktır. Her oyuncuya kapalı olarak 5 kart verilir. Her oyuncu yalnızca kendi kartlarını görebilir.Oyuncunun elinde “Açar El” olmaması halinde oyuncu “Açmaz” ya da “Pas” demelidir. “Pas” demesi durumunda oyuncu kartlarını kaybedecek ve de oyundan çekilmiş olacaktır.”Açmaz” demesi durumu ise diğer oyuncuların oyunu açmasını bekleyeceği anlamına gelir. Eğer oyuncunun elinde “Açar El” varsa yukarıdaki işlemlerin haricinde oyunu “Aç” yapabilir.

Bu noktada oyuncunun ortaya koyabileceği miktar en az ortada toplanmış bulunan başlangıç potu ve en çok başlangıç poyunun 8 katı ile sınırlandırılmış bulunmaktadır. Bir oyuncunun oyunu açmasının ardından diğer oyuncular “Pas”, “Gör” ya da “Arttır” derler. Bir oyuncunun oyunu açmasının ardından diğer bir oyuncu “Pas” der ise kartlarını kaybedecektir. Oyun açılmaz ise kartlar toplanacak ve “Giriş” aşamasına geri dönülecektir. Ortadaki miktar masada kalacaktır.

Türk Pokerinde Kart Değiştirme

Türk Pokeri oyununda her oyuncu elinden en fazla 4 kart değiştirebilir. Değiştirilecek kartların belirlenmesinin ardından desteden yeni kartlar oyuncuya verilecektir. Tüm kart işlemleri kapalı olarak yapılır. Oyuncu dilerse kartları değiştirebilir. Oyuncular “Pas”, “Bob”, veya “Arttır” diyebilirler. Eğer oyunculardan biri “Arttır” derse sonraki oyuncular “Pas”, “Gör” ya da “Arttır” diyebilirler. Bir oyuncu bütün parasını ortaya sürdüğü takdirde “Rest” durumunda kabul edilecektir. “Rest” durumunda olan bir oyuncu oynadığı elde ortada eşleştirdiği miktar derecesinde ödül kazanabilecektir. Artan miktarlar ise ya sahibine geri dönecek ya da yan pot olarak diğer oyuncular arasında kazanana verilecektir.

 

Kategori Bahis Bilgileri


Yorum Bırak

Your email address will not be published.